Ulica SNP a okruh pri Rozálke pre ľudí

Mesto Pezinok plánuje z prostriedkov EU výstavbu cyklochodníka Pezinok – Limbach, ktorá stredom mesta privedie množstvo ľudí na železničnú stanicu v Pezinku (na mape oranžová). Pre rok 2017 tiež schválilo 15.000 Eur na rozvoj cyklodopravy. Cyklokoalícia Pezinok preto zorganizovala stretnutie, z ktorého návrhy predstavila 27.2.2017 na Komisii územného plánovania, výstavby, dopravy a životného prostredia.

Tá odporučila spracovanie projektovej dokumentáciu pre zapracovanie obojsmernej cyklodopravy na ulici SNP (zelená) a vybudovanie asfaltového cyklochodníka pri Rozálke (hnedá).

Zobojsmernenie ulice SNP pre cyklistov považujeme za významný prínos pre obyvateľov tejto časti mesta a rozvoj zdravého spôsobu dopravy. Asfaltový okruh pri Rozálke vytvorí priestor pre rekreačné športové aktivity Pezinčanov a ich deti, ktoré sa tu budú môcť bezpečne pohybovať na bicykli, korčuliach či skateboarde.

Vizualizácia obojsmernej dopravy pre cyklistov na ul. SNP:

 

Súhlasíte s realizáciou projektu obojsmernej cyklodopravy na ulici SNP?

Doplnené 28.4.

Návrh ulice SNP č. 7

Jedna myšlienka na “Ulica SNP a okruh pri Rozálke pre ľudí

  1. Spätné upozornenie: Príďte podporiť cyklotrasu na ulici SNP!Cyklokoalícia Pezinok (CKPK) | Cyklokoalícia Pezinok (CKPK)

Komentáre sú uzavreté.